Yalnızlık neden?

2268
0

Evet ne desem bilemedim önce. Bayaa afilli bir başlık olunca gerisinde yazmak da zor oluyor. Böyle bir yazının içeriğinin de enteresan olması lazım. O yüzden de yazmak daha da zor oluyor.

Anladığım kadarıyla hepimizde var bir sorun, dert, sıkıntı, acayiplik, enteresanlık, gariplik.. adını siz koyun. Ama asıl var olan, belkide kabul etmediğimiz “yalnızlık” ‘tır.. Yalnızsın arkadaşım. Yalnızsın işte.”Şunu da belirtmeliyim ki yalnız kelimesine yanlız demek kadar keyif aldığım başka bir kelime yok”. Yanlızsın arkadaşım. Dünya bile yanlız. Nasıl mı? Düşün ki uzay diyoruz sınırsın diyoruz ama o kadar büyük bir alanda bile başka bir dünya yok. Sende bir dünyasın kendi dünyanda. Orda yanlızsın.

Tespitlerime göre insanların sözde “psikolojik” sorunlarının temelinde de bu var bence. Şöyleki eğer kafana göre arkadaşın yoksa arkadaş bazında yanlızsın. Paran yoksa parasal anlamda yanlızsın. Hiç derdin yoksa dertsel açıdan yanlızsın. Bence anladın. Fazla örneğe gerek yok. Yanlız olduğun içinde hep bir eksiklik yaşıyorsun. Bu eksikliğin adını koyamadığın için de sorunların olduğunu düşünüyorsun. Sonra bunlar Ben neden böyleyim? Ben yapamam. Ben edemem gibi sonuçlar ortaya çıkarıyor. Şunu sor kendine neyi denedin sonuna kadar uğraştın da olmadı? Ne olmadı? Yapan nasıl yapıyor? Sen yapamıyorsun çünkü erken pes ediyorsun.

Sonuç olarak bu hafta o kadar çok negatif yazı okudum ki bilinç altımda böyle bir yazı yazmayı düşündüm. Mutlu olun yanlızlığınızı yenin. Aslında pes etmemenin sizin hayatınızı ne kadar değiştireceğini de göz önünde bulundurun. Aklıma bir örnek geldi bununlada yazımı güçlendireyim. Steve Jobs’un bir konuşması var.Üniversite mezuniyet töreninde. Buyurun izleyin.

 

Sizce de yalnızlık psikolojik sorunların ve dertlerimizin sorunu mudur?

SENİN YORUMUN?

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Adınızı buraya giriniz.