Xperia Z5 Yolda

1977
3

Apple, Samsung, Htc, Lg yeni telefonlarıyla aldı başını gidiyor. Biraz geride kalmış gibi görünen Sony, yeni yıla rakiplerinin önüne geçebilmek için yeni süper bir akıllı telefon üretimine çoktan başmış bile. Sızılan bilgilere göre IFA 2015 ‘de  tanıtılması beklenen, E6603 ve E5803 kod adlı telefonların adı Z5 ve Z5 Compact olacak.

Sony bir teknoloji devi ancak attığı adımları ya geç yada yanlış atmasından dolayı hep bir tık rakiplerine göre geride kalıyordu. Bu defa hatalarından ders almış gibi görünen Sony yeni yıla Z serisiyle süper bir telefonla girecek gibi görünüyor. Sızıntılara göre Z5 ve Z5 Compact ‘ın özellikleri şöyle olacak.

Xperia Z5

 • Full HD ekran (1080p)
 • Qualcomm’un Snapdragon 810 yonga seti
 • 64 bit mimarili 8 çekirdekli
 • Android 5.1.1 Lollipop

Xperia Z5 Compact

 • HD ekran (720p)
 • Qualcomm’un Snapdragon 810 yonga seti
 • 64 bit mimarili 8 çekirdekli
 • Android 5.1.1 Lollipop

Şimdilik gelen bilgiler bunlar. 1080p den vazgeçmemiş olması batarya performansı için iyi diyebilirim. 810 işlemcinin ısınma problemlerini de bir şekilde üstesinden gelebilirse, Sony kullanıcılarının gönlünü kazanabilir. Zaten suya toza karşı dayanıklı olması güzel. Ayrıca Sony güncelleme konusunda Z serisine gayet bonkör davranıyor. Xperia Z bile lollipop güncellemesi alırken Z5 in en az 2 yıl güncel kalabileceğini söyleyebiliriz. Hep birlikte bekleyip görelim.

Sizce Sony yeni akıllı telefonu ile kullanıcılarını memnun edebilecek mi?

3 YORUMLAR

 1. Aslında Sony geride kalmadı bir şekilde günceli sunmaya devam ediyor, Sony Mobile ceo su Hiroki Totoki Japonya için özel üretilen Xperia z4 lansmaninda ‘yapmak istediğimiz şey aslında kullanıcılara devamlı günceli verebilmek hızla değişen küresel teknoloji pazarında Sony kullanıcılarına daima en güncelini ve hızlısınız vermek istiyoruz ve bunun için çalışıyoruz’ dedi. Aslında sanıldığı gibi beklemede değil Küresel piyasada Z3+ Asya pazarına özel olarak da Z4, çıkmıştı ki aldığım bilgilere göre Z3+ Türkiye lansmanı yapılmasına rağmen henüz ülkemizde satışta değil. (riyad dada göremedim 🙂 Saygılar

  • Z4 için geç kaldılar. japonyada Z4 avrupada da Z3+ olması da kafaları karıştırdı. Samsung edge modeliyle yarışa yeni bir soluk getirirken, Sony cephesinde sadece kafa karıştırıcı Z3+ var. Sony candır ama hep geriden geliyor, sonra niye battık oluyor.

SENİN YORUMUN?

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Adınızı buraya giriniz.