The Hateful Eight Ne Zaman Vizyona Girecek?

2324
5
the hateful eight ne zaman

Quentin Tarantino diyince aklıma hep “Pulp Fiction” gelir nedense. Daha sonra “Reservoir Dogs”, daha sonra da “Kill Bill” ve “Django” gelir. Hepsi de birbirinden güzel filmler. Ama pulp fictionun yeri ayrı. Onunla ilgili yaz yaz yaz..Şimdi de “The Hateful Eight” …

Yeni bir filmi çıksa da izlesek diyeceğim yönetmen, yazar ve oyuncudur kendisi. Filmlerinde beni yakalayan nokta, bazen film sizi yakalıyor. Yani filmde bişeyler oluyor. Belki çok saçma veya çok mantıklı şeyler aynı anda.O anda siz filmi anlamak yerine sadece izliyorsunuz ve sonunda ne oldu şimdi? diyorsunuz. En çok merak ettiğim şey ise bu filmde acaba hangi rolde kendisi oynayacak diye düşünüyorum

Yakında çıkacak yeni bir filmi var. “The Hateful Eight” konusu kabaca Wyoming’de iç savaş sonrası, kelle avcıları kar fırtınasında barınak bulmaya çalışır fakat kendilerini ihanet ve aldatmalı bir entrika içinde bulurlar. Bakalım hayatta kalabilecekler mi? (Yabancı kaynaklardan kendi çevirim) gibi. Anladığıma göre Django tarzında bir film bizi bekliyor. Bir ara senaryosu sızdırıldığı için sinirlenip projeyi iptal eden Tarantino yeniden yazıp tekrar çekimlere dönmüştü. Şu anda post prodüksiyonda olan film yakında sinemaya girecek.

Oyuncuları da yine eski filmlerinde rol verdiği oyuncular. Yani yine belli bir tadı olacak yeni filmi heyecanla bekliyorum. Amerikada gösterime 25 Aralık 2015 ‘de girecek. Avrupa ve diğer bazı ülkelerde ise 8 Ocak 2016. Türkiye’ye ne zaman gelir tam olarak belirli değil.

Bu arada filmle ilgili bilgiler sır gibi saklanırken bir ayrıntı dikkatleri çekiyor. Film 60.000.000$ a çekilecek ve 70mm (65mm diye de bilinir) film kullanılacak olması.Kamera filminin daha geniş olması nedeniyle, daha geniş açıda yüksek çözünürlüklü çekim kalitesine sahip olacak demek. Bakalım bizi yeni filmde neler bekliyor.

Sizce The Hateful Eight nasıl bir film olacak? Yorumlarınızı aşağıda paylaşmayı unutmayın. Filmin kritiğini beraber yapalım.

GÜNCELLEME: Türkiye Gösterim Tarihi 8 Ocak 2016

Filmin Fragmanları Yayınlandı. İşte The Hateful Eight Fragmanları. Buyrun Keyifle İzleyin.

 

5 YORUMLAR

SENİN YORUMUN?

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Adınızı buraya giriniz.