TEOG sonuçları bugün açıklandı – Hemen tıkla TEOG sonucunu öğren

2303
0

TEOG YEP sonuçları akşam saatlerinde MEB‘in resmi internet sitesi üzerinden açıklandı.  Öğrenciler liselere girişte etkili olacak Yerleştirmeye Esas Puanları’nı (YEP) haberimizde bulunan linkten öğrenebilirsiniz. Ayrıca TEOG YEP sonuçlarına göre öğrenciler, 15-25 Temmuz arasında 25 okula kadar tercih yapabilecek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) kapsamında düzenlenen ortak sınavlara giren 1 milyon 168 bin 48 ortaokul 8’inci sınıf öğrencisinin, liselere yerleştirmelerinde kullanılacak Yerleştirmeye Esas Puanları’nı (YEP) açıkladı. Adaylar, Milli Eğitim Bakanlığı’nın sitesinden YEP’lerini öğrenebilir.MEB’den yapılan duyuruda “Bu sonuçların ardından öğrenciler, yerleştirme ve tercih işlemleri ile ilgili olarak illerde oluşturulan tercih ve yerleştirme rehberlik komisyonlarına müracaat ederek gerekli bilgiyi alabilecek” denilerek, okullarda rehberlik etmeleri maksadıyla rehber öğretmen görevlendirmesi yapıldığı belirtildi.

TEOG TERCİHLERİ 15-25 TEMMUZ ARASINDA

Öğrenciler, 15-25 Temmuz arasında 25 okula kadar tercih yapabilecek ve okul müdürlüklerine müracaat ederek tercih işlemlerini onaylatacak. Tercih işlemi okul müdürlüklerine onaylatıldıktan sonra işlem tamamlanmış olacak. Öğrencilerin, tercihlerinde düşündükleri değişiklikleri okul müdürlüklerinde onaylama işleminden önce yapmaları gerekiyor.

TEOGYERLEŞTİRME SONUÇLARI 8 AĞUSTOS’TA

Tercih işlemleri tamamlandıktan sonra 8 Ağustos’ta yerleştirme sonuçları ve boş kalan kontenjanlar açıklanacak. Buna göre; 9-15 Ağustos, 19-23- Ağustos ve 26-31 Ağustos tarihlerinde yerleştirmeye esas nakil işlemleri gerçekleştirilecek. 5-8 Eylül arasında ise, il/ilçe yerleştirme ve nakil komisyonlarınca nakil tercih başvurularının alınacak. 9 Eylül itibarıyla yerleştirme işlemleri tamamlanacak.

TEOG YEP KONTENJAN SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

MEB, TEOG SONUÇLARINI GEÇ AÇIKLAYINCA OLANLAR OLDU,ÖĞRENCİLER ÇİLEDEN ÇIKTI.

Mr.lovegood ‏@Mrlovegood2
#teog #yep beklemekten kanser olduk

D.A.T ‏@DevAynasiTuccar
Öğrenciler #teog isyanında, öğretmenleri atanma isyanında. Vay arkadaş…

Sely ‏@garrixerqueen
İnternet yavaştı yeter diyordu 2002’liler mebe sövüyordu ama meb takmıyordu bile gözler yaşlı eller f5’e basıp duruyorlardı #teog

Sercem
Yemin ediyorum e-okula girip çıkmaktan kimlikte ne varsa ezberledim #teog

TEOG’DA KIZLAR DAHA BAŞARILI

Bakanlıkça testlerin tümünü doğru yanıtlayan öğrencilerin cinsiyet dağılımı analizi de yapıldı. Buna göre, Türkçe testinin tamamını doğru yanıtlayan öğrencilerin yüzde 35´ini erkek, yüzde 65´ini kız öğrenciler oluşturdu. Bu veri, matematik testinde yüzde 50 erkek, yüzde 50 kız; din kültürü ve ahlak bilgisi testinde yüzde 43 erkek, yüzde 57 kız; fen ve teknoloji testinde yüzde 51 erkek yüzde 49 kız; inkılap tarihi ve Atatürkçülük testinde yüzde 47 erkek, yüzde 53 kız; yabancı dil testinde yüzde 40 erkek yüzde 60 kız olarak saptandı.
TEOG kapsamında 6 testin tamamındaki soruları doğru yanıtlayan öğrenci sayısı 987 oldu, bu öğrencilerin yüzde 49´unun erkek, yüzde 51´ini ise kız öğrenciler oluşturdu.Bu sınavda kızlara noldu yaw maşallah başarı oranları erkeklerinkinden daha fazla.EEEEEE erkeklerin aklı fikri haytalıkta canım.

Sevgili arkadaşlar lütfen bu haberi facede twitterde vb. sosyal ağlarda paylaşalım herkes öğrensin.

PAYLAŞ
Yaşım gereğince genç,dinamik,zeki birisiyim.Bursa da oturuyorum,bilişim konularına merak duyuyorum ve ilgileniyorum.Her türlü yoruma ve sizin isteklerinize açığım kardeşlerim,ablalarım,abilerim...

SENİN YORUMUN?

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Adınızı buraya giriniz.