STUART CHATWOOD

2105
0

Müzik ile ilgili ilk paylaşımımı Stuart abimiz ile yapmak istedim.Zira kendisi hayatımda çok önemli bir yer tuttu.Kendisini ve eserlerini tanımamın üzerinden galiba 11 yıl felan geçti ama hala oynatma listemde parçaları bulunur.Benim demirbaşlarımdan birisidir.Sadece benim değil,dünyanın pek çok yerinden,pek çok insanında hala onu tanımama vesile olan parçalarını dinledigine eminim.Müziğin dili,dini,ırkı,rengi olmaz,sevdiğim yanı da bu zaten.Müziğin evrensel bağlayıcılığı.

Stuart abimiz 1969 İngiltere doğumlu olup,müzisyen,besteci ve söz yazarıdır.Ben onu çoğunlukla enstrümantal oyun müzikleri ile tanıdım.Doğu ile Batı yı aynı payda da buluşturması,çeşitli enstrümanları kulağınaza aynı anda sunması,adeta kulaklarınızla tat almanızı sağlıyor.Bir taraftan oryantal ezgiler duymanız,bir yandan elektro gitarın o oryantal ezgilere eşlik etmesi,paha biçilemez.Hatta bütün bunlara ek olarak insan seslerini söz kullanmadan sanki bir enstrüman olarak kullanması,bana verdiği hazzı anlatamam.Bu parçaları dinledikten sonra bende müzisyen olup hep bu tarz şeyler yapmak istedim,hala da istiyorum.Bir gün yapıcam,umarım 🙂

Stuart abimizin birde The Tea Party adında müzik grubu var.İtiraf etmek gerekirse,gruplarını henüz takip etmedim.Ben hala Prince Of Persia oyun müziklerinde takıldım kaldım.Ama The Tea Party ile ilgili şeylerde paylaşırım ilerde.Denk gelirseniz Prince Of Persia serisinin müziklerine bir bakın derim.Pişman olmazsınız(umarım).Dinlemeden önce hayali yeni dünyalara kapılarınızı açmaya hazır olun.Bu tarz başka müziklerden haberiniz varsa lütfen bizimle paylaşın.Yeni tatları denemeyi dört gözle bekliyorum ve sizi 1 saatlik Prince Of Persia:Warrior Within oyun müzikleri ile başbaşa bırakıyorum.

PAYLAŞ
Ona derler Pala. O der Paladios. Enteresanlıklar peşinden düşmez. Sinemaya ve hiç kimsenin dinlemediği müzikleri dinlemek gibi hobileri var. Tam bir fifa 2007 delisi. Uzun süre aramazsanız o sizi hiç aramaz. Ayrıca Nat Geo dergisi fanatiği.

SENİN YORUMUN?

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Adınızı buraya giriniz.