Pokemon Go Nasıl Yüklenir? Pokemon Go Türkiye Çıkış Tarihi

2655
2

Son haftalarda pokemon çılgınlığı aldı başını gidiyor. Her yerde pokemon arayanları görmek mümkün. Peki nedir bu pokemon go ve nasıl oynanır gibi sorulara yanıt verelim. Bu arada yazı içerisinde pokemon go çıkış tarihini de bulabilirsiniz.

 

Pikachu
Pikachu

Son 20 yılınızı mağarada geçirmediyseniz veya yalnız bir adada yanınıza aldığınız 3 şeyden biri değildiyse, Pokemon’un ne olduğunu duymuş, hatta oyunlarının bir kaçını oynamış olmalısınız. Oyunlar (Sadece video oyunlar değil. Tasolar ve bilimum taso benzere gerçek malzemeden yapılan oyunlar), TV şovları, filmler, kart oyunları ve fazlasından oluşan Pokemon, pokemon dünyasında yaşayan yaratıkları yakalama, karşılıklı müsabaka etme ve hatta arkadaş olma üzerine kurulmuş bir çizgi filmdi. (Nerde o eski çizgi filmler? -Lütfen yapma!) Bir dönem gençliğini yakmıştı. Kendini balkondan atan kendini fazla kaptıran bir çocuk yüzünden yasaklanmıştı. Şimdi hem eskiden izleyenler hem de yeni jenerasyon gençler bu çılgınlığı tekrar yaşamaya niyetlendi ve pokemon go oyununun çıkmasıyla kendini tekrar pokemon dünyasına sürükledi. Peki pokemon nasıl oynanır?

Pokemon oynayabilmek için öncelikle mobil cihazınıza yüklemeniz gerekiyor ki bu işlem şu an için (15.07.2016 tarihi) google play ve app store üzerinden Türkiye’de indirilemiyor. Pokemon go nasıl yüklenir? diye soranlar olduğunu düşünüyorum. İşte pokemon go nasıl yüklenir?

Android Cihazlar

Linkten pokemon go apk sını bilgisayarınıza yada telefonunuza indirin. Ayarlar>güvenlik>bilinmeyen kaynaklar kısmını açın. (Size bunu açarsanız güneşli havada başınıza kar yağar gibi bir uyarı gelecektir. Ben daha böyle bir durum görmedim ama size olursa sorumluluk kabul etmiyoruz.) Evet bilinmeyen kaynakları açtıktan sonra apk dosyanımızı telefonumuzda bulup yüklüyoruz. Tebrikler pokemon go yüklendi. Artık hesap açıp oynayabilirsiniz. Ama camilerden ve kuytu köşelerden uzak durun ne olur ne olmaz. (Amerikada kuytu köşelerde pokmon arayanları soyup soğana çevirmişler.)

Ios Cihazlar

Pokemon Go’yu mobil cihazınıza yükleyebilmek için. Yeni Apple ID oluşturarak bulunduğunuz ülkeyi Amerika, Yeni Zelenda veya Avustralya seçmeniz yeterli. Ardından iOS işletim sistemli cihazınızda bulunan App Store üzerinden Pokemon GO’yu indirebilirsiniz.

Pokemon Go Türkiye çıkış tarihi ise tam olarak kesin değil. Ancak dedikodulara göre oyun ilk Avrupada daha sonra Asya ülkelerinde çıkacak. Önümüzdeki 2 hafta içerisinde avrupada çıkması beklenen Pokemon Go, Türkiye’de Ağustos başlarında çıkabilir. Tabi bu bilgi kesin değil. Çıktığı zaman veyada.com üzerinde bulabilirsiniz.

Pokemon Go oynamak için gps açıp etrafta dolaşmak gerekiyor. Bunun için fake gps gibi yöntemler var ama bahsetmeyeceğim. Çünkü hileye karşıyız. Sizde hileli oyun oynamayın oynayanlarla arkadaşlık etmeyin. Hile ile oyun oynayana oyun oynuyo denmez.

İşte tamm. Yüklediniz ve oynuyorsunuz. Oyunu beğenip beğenmediğiniz ve Pokemonun neden bu kadar tuttuğunu yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Çok ileri giderseniz yazıyı paylaşabilirsiniz bile.

Pokemon Go oynuyor musunuz?

2 YORUMLAR

    • Telefonun gps interneti ekranı açık olduğu için telefonun ısınması çok normal. İşlemciye ağır yük biniyor. Güncelleme geldikçe daha az ısınacağını söyleyebiliriz ama her halükarda telefonunuz ısınacaktır.

SENİN YORUMUN?

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Adınızı buraya giriniz.