Game of Thrones 7. Sezon Hakkında Ne Zaman?

3704
0
game of thrones 7. sezon Jon Snow vs Night's King

Game of Thrones 7. sezon hakkında bilgiler gelmeye başladı. Game of Thrones 7. sezonun erteleneceğini biliyorduk. Resmi olarak da onaylandı. Dizide kış geldiği için sahnelerin kar yağdıktan sonra çekilmeye başlanacağı açıklandı. Dizinin her zaman olduğu gibi nisan ayında değilde yaz aylarında hatta ve hatta eylül ayına kadar sarkacağı söyleniyor.

Game of Thrones 8. sezon ne zaman yayınlanacak öğrenmek için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Bildiğniz gibi Game of Thrones 6. sezon 10. bölümü ile efsane bir final yapmıştı. Dizideki karakterlerin neredeyse yarısı ölmüştü. Adının tamamen hakkını veren “buz ve ateşin şarkısı” (a song of ice and fire) kuzeyde Jon Snow, güneyde de Dany ile bizi büyülüyor.

Game of Thrones’un 7. sezon çekim hazırlıkları bir tarafa dursun, kanaldan yayınlanan videolarla kamera arkasını bize açtı. Kaçıranlar için şöyle bir tekrar hatırlatalım.

Gerçekten kamera arkası da çok eğlenceli görünüyor. Game of Thrones oyuncuları kesinlikle bu projede eğleniyor diyebiliriz.

Game of Thrones’un 7. sezon çekim hazırlıklarını da geçtiğimiz günlerde yayınlanmıştı. Önce bir izleyelim daha sonra buradaki bir kaç detaya beraber bakalım.

İlk dikkatimizi çeken kraliyet aileleri öldüğünde gözlerine koyulan üzerine göz çizilmiş o taşlar. Bunu göstermeleri belkide bir spoiler olabilir. Çünkü bu taşlar sadece biri öldüğünde kullanılıyor. Dolayısı ile dizideki önemli karakterlerden birinin ölebileceğine işaret olabilir. Bu kişi sizin de tahmin edebileceğiniz üzere Cersei olabilir. Ölmesi için binlerce sebep varken, ölmemesi için bir sebep aramak daha mantıklı olur.

Daha sonra Dany’nin önceki bölümlerdeki ön görüşünü görüyoruz. Tah odasının farklı bir yerde olduğu odayı. Bu da bir spoiler olabilir. Dany’nin tahtı alamadığını da söyleyebiliriz veya Dany tahta gitmeden başka bir yere mesela kuzeye gittiğini düşünebiliriz.

Diğer bit detayda “Sansa’s ch” yazısının yazıldığı bölüm. Burdaki yazı Sansa’s child mı? yoksa Sansa’s chair mı? Eğer Ramsey’in artık senin bir parçanım sözünü hatırlarsak Sansa hamile olabilir. Ancak videodan “cha” diye devam ettiği daha yüksek ihtimal. Her halükarda Sansa hamile olabilir. Bunu ancak ilerleyen bölümlerde göreceğiz.

Arada kaçırdığımız yerler varsa bunları yorum olarak aşağı yazabilirsin. Game of Thrones seyircileri hep ters köşe yapmayı sevdiği için bütün bunlar sadece kafa karıştırmak ve insanları heyecanlı bir şekilde beklemesini sağlamak için de olabilir. Öyle yada böyle biz heyecanla bekliyoruz.

Game of Thrones’un 7. Sezon 1. Bölümünde sizce neler olacak?

SENİN YORUMUN?

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Adınızı buraya giriniz.