Fiat Doblo Euro Ncap Testinde Devrildi!

727
4

Bildiğiniz üzere Euro Ncap Test merkezi otomobillerin dayanıklılığını bir kaza anında sürücü ve yolculara neler olabileceğini test eden ve kamuoyu ile bu test sonuçlarını paylaşan başarılı bir test merkezi.

Çoğu zaman gözünüzde beş para etmeyecek araçlara 4-5 yıldız vererek beni kuşkulandırıyordu. Fiat Doblo bu testten 5 üzerinden 3 yıldız alarak hayal kırıklığına sebebiyet verdi.

Üstüne üstlük aracın yan tarafından gelen bir darbe ile devrilerek işin nekadar korkunç noktalara geldiğini gösterdi. Ülkemizde bu tip araçların çok yaygın kullanıldığını düşünürsek, olası kazalarda neler ile karşılaşacağımızı gözler önüne seriyor.

Testin detaylarını ve aracın devrilme anını aşağıya bırakacağım linkten görebilir, Yine site üzerinden almayı düşündüğünüz yada kullandığınız araçların bu tarz kaza testlerinde neler çıkarabildiğini inceleyebilirsiniz.

http://www.euroncap.com/en/results/fiat/doblo/26657

Soru ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum kısmından belirtmeyi unutmayın. Siz bu test hakkında neler düşünüyorsunuz?

PAYLAŞ
Tam bir fenomen. Programmable Logic Controller (PLC) ile uğraşıyor. Teknoloji tutkunu. Riyad da çalışıyor. Tam bir Sony ve Android hastası. Fakat iPhone kullaniyor :)

4 YORUMLAR

  1. Çoğu zaman gözünüzde beş para etmeyecek araçlara 4-5 yıldız vererek beni kuşkulandırıyordu. Fiat Doblo bu testten 5 üzerinden 3 yıldız alarak hayal kırıklığına sebebiyet verdi. bu nasıl cümle?

SENİN YORUMUN?

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Adınızı buraya giriniz.