CEMAL SAFİ

2335
3
Cemal Safi

Cemal Safi…

Bu sabah bir arkadaşımın aracılığı ile tanıdığım,hoşuma giden bir şair oldu,bende sizlerle paylaşmak istedim.Şiir seven birisi değilim ama güzel yazılmış şiirleri de beğenmiyorum diyemem.

1938 yılında Samsun’da doğan Cemal Safi,38 yaşından sonra şiir yazmaya başlamış.Şairin 150 civarında şiiri bestelenmiş.Şairin ‘Vurgun’, ‘Sende Kalmış’,’Kıyamete Kırk Kala’,’Ya Evde Yoksan’ adlı şiir kitapları yayımlanmış..Şiirlere ve şairlere çok aşina değilim,o yüzden başka şairlerden,şiirlerden örnek veremeyeceğim,kıyaslama yapamayacağım,ama çok beğendim.Beğendiğiniz şairler ve şiirler varsa lütfen bizimle paylaşın,böyle güzel şeyler ortaya koyan insanları tanımak isteriz.

En beğendiğim 2 şiirini sizlerle paylaşmak istiyorum.Birisi ‘Tek Hece(AŞK)’ şiiri,diğeri ise ‘Sende Kalmış’ isimli şiiri.

“Aşk, rüyalarıma girdi, yaz beni diyor. Diyorum ki; onca büyük şair geldi, ben kimim ki?” diye anlatır Aşk şiirine başlama hikayesini.

Bir gün trenle İstanbul’dan Ankara’ya banliyo treninde yolculuk ederken yine gelir rüyasına aşk. Uyandırır şairi. Dayanamaz artık kalkar, asistanını uyandırır: ” Kalk kızım der, bir kağıt çıkar bir de kalem, aşkı yazıyoruz. “Buda AŞK şiirinin hikayesi.Umarım siz de beğenirsiniz.

 

PAYLAŞ
Ona derler Pala. O der Paladios. Enteresanlıklar peşinden düşmez. Sinemaya ve hiç kimsenin dinlemediği müzikleri dinlemek gibi hobileri var. Tam bir fifa 2007 delisi. Uzun süre aramazsanız o sizi hiç aramaz. Ayrıca Nat Geo dergisi fanatiği.

3 YORUMLAR

SENİN YORUMUN?

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Adınızı buraya giriniz.