Binlerce Yıllık Piramitlerin Sırrı Çözüldü!!

3209
3
Piramitlerin sırrı

Piramitlerin sırı nedir? En büyük piramitler hangileridir?. Dünyanın 7 harikasından biri. Mısır piramitlerinden KEOPS piramidine piramitlerin sırrı. Bizimle kalın! Az sonra hepsini piramitlerin sırrı çözüldü mü? yazımızda öğreneceksiniz.

Hakkında belkide binlerce teori üretilen ve sayısız gizemleri içerisinde barındıran piramitler, binlerce yıldır günümüze kadar gelebilmiş en eski tarihi yapılardandır. Binlerce yıl geçmesine rağmen neredeyse ilk günkü gibi yerlerinde durmaktadır. Adeta tarihe meydan okumaktadırlar. İşte bu devasa yapılar hakkında ve piramitlerin sırrı başlıklı dev yapıların gizemleri.

Dünyadaki Önemli Piramitler ve En uzun, En Büyük Piramitler:

Keops Piramidi (Mısır) (145,75 metre)
Mikerinos Piramidi (Mısır) (66,5 metre)
Kefren Piramidi (Mısır) (143,56 metre)
Sakkara Piramidi (Mısır) (63,17 metre)
Maldum Snefru Piramidi (Mısır) (93,26 m)
Dahahur Bent Piramidi (Mısır) (104,85 m)
Dahahur Snefru P. (Mısır) (103,95 metre)
Sakkara Pepi II P.  (Mısır) (52,555 metre)
Uxmal Tapınağı (Meksika)
Teotehuacan (Meksika)
Tiahuanaco (Bolivya)
Dohan Tapınağı (Çin Halk Cumhuriyeti)

Giza piramitler nasıl yapıldı?

Gize piramitlerinde 15 milyondan fazla kireç taşı kullanıldı. Bu taşlar piramitlerden 300 metre uzaktaki bir taş ocağından çıkartılmış ve yine burada kesilip işlenerek hazır hale getirilmiştir. Kazılarda bu bölgede taşların kesilmesi için gerekli olan oluklu platformlar bulunarak etrafı kazılmaya devam edilmiştir. Bunun sonucunda dev bir taş ocağının enkazı ortaya çıkartılmıştır. Yani piramit yapımında kullanılan malzemeler, önceleri piramit yakınında çıkan, daha sonra 300 metre uzakta bulunan taş ocaklarından elde edilmiştir. Piramit yapımında kullanılan bu taşları günümüz teknolojisi ile bile taşımak çok zor ve maliyetlidir.

Piramitlerin yapımında kullanılan bu taşlar 300 metre uzaklıktaki taş ocağından parça parça çıkmıyordu. Yeri piramitte kullanılmak üzere kalıp şeklinde oyarak taşı yerden çıkarıyorlardı. Bu işleri ne kadar zorlaştırıyor sanırım farkındasınız. Dünyanın 7 harikasından birinin keops piramidi olması hiç şaşırtıcı değil. Tesadüf de değil. Dünyanın 7 harikasından biri olan giza piramitlerinden Keops piramdinin, mimarisinden yapımına kadar her şeyiyle bu ünvanı hakediyor.

Piramitlerin yapımında kimler çalıştı?

Bu devasa yapıtların yapımında, önceleri kölelerin çalıştığı düşünülsede daha sonrabu düşünce yerini işçilerin çalıştığı devasa bir yapı olarak değişecekti. 1990 yılında bir turistin ata binerken atın bir ayağının çukura düşmesi sonucu bir inşaat usatsının mezarı keşfedilmiş oldu. İncelendiğinde köle olmadığı değerli, üst sınıf bir usta olduğu anlaşıldı. Daha sonra diğer işçilerin mezarları da bulundu ve bu işçilerin köle değil aslında birer işçi oldukları anlaşıldı.

Piramitlerin sırrı nedir?

Peki bu devasa ve içerisinde pek çok gizemi barındıran yapıların sırrı nedir? Yıllar boyunca yapılan araştırmalardan da yola çıkılarak bilim adamlarının son dönemlerde bulduğu sonuçlar önümüzdeki bin yıllara ışık tutabilir. “Çok basit. Mısıra turist çekebilmek için. Böylece sır ortadan kalktı.”

Şaka bir tarafa piramitlerin o devasa yapısı ve ihtişamı ile o kadar meşgul oldukki, firavunların onları kendi ihtişamını göstermek için kullandığını düşündük. Peki piramitler aslında firavunların güç göstergesi değil de, o dönem kullanılabilecek bir enerji kaynağı için yapıldığını varsayabilir miyiz. Bu enerji günümüzde çok popüler olan, hatta bazılarımız için yokluğunu düşünmeye bile tahammül edilemeyen “elektrik” olabilir miydi?

maya kristal kurukafa veyada.com
kristal kuru kafa

Piramitlerin hep ilkel yollarla yapıldığı ve o zamanki teknolojilerin şimdiki gibi gelişmiş olmadığı düşünülmektedir. Aslında bunun yanlış olduğunu düşünmek için pek çok sebebimiz var. Belkide eskiden teknolojinin şimdikinden daha ileri bir seviyede olduğunu düşündürtecek pek çok kanıt var aslında. Mesela kristal kuru kafa. Bu kafatasının nasıl yapıldığı hala çözülebilmiş değil. Aşağıdaki videoda daha detaylı anlatılan kristal kuru kafa’yı mutlaka izleyin.

 

Öyleyse aslında tüm bildiklerimiz yanlış olabilir mi? Gerçekte bütün bildiklerimiz aslında hiç birşey bilmediğimiz mi? Dünya üzerinde akıl almaz bir çok kanıt daha var. Uzaylıların yaptığı düşünülen “Stonehenge” , ülkemizde Şanlıurfa’da bulunan göbeklitepe, piramitler, dünya üzerinde anlam verilemeyen çukurlar vs. diye uzayıp gidiyor. Uzay kendi başına bir gizemi içerisinde barındırıken daha biz dünyamızı keşfedemedik. Ne kadar da güzel. Orada hala keşfedilmeyi bekleyen pek çok sır var. Zamanı geldiğinde acaba bunları duymaya hazır olacak mıyız?

Konumuzu tekrar piramitlere çevirirsek, piramitlerin gizemli yapılarını daha yakından incelediğimizde aslında onların pek çok amaca hizmet ettiğini görüyoruz. Firavunların gücünü temsil ederken, diğer taraftanda şehre elektrik sağlıyordu. Elektrik ve aydınlanma bu gün ne kadar önemliyse o zamanlar da önemliydi. Aşağıdaki vidyo ile sanırım daha iyi anlayacağız.

Diğer Sırlar?

Belkide bizim hiç aklımıza gelmeyen hatta hiçbir zaman öğrenemeyeceğimiz başka sırlar da vardır. Mesela altın oran. Altın oranın sırrı hakkındaki yazımıza bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kim bilir? Belkide günün birinde birileri bunu bulabilir. Belkide biz bile bunu görebiliriz. Ancak sayısız teori ve bulgular ile şimdiki bilgilerimiz hala dünyamız ile ilgili pek çok şeyi yalnış veya hiç bilmediğimiz yönünde.

Sizinde piramitler ile ilgili çalışmalarınız veya bilgileriniz varsa aşağıda yorum olarak paylaşın.

Peki siz piramitler hakkında neler düşünüyorsunuz?

Sizcede eskiden teknoloji, günümüzdeki teknolojiden daha mı gelişmiş bir haldeydi?

 

3 YORUMLAR

  1. kristal kurukafa enteresanmış ama piramitler gerçekten elektrik için yapılmışsa çok deli şeyler olmuş o zamanlar demekki

  2. benve bu piramitler elektrik kaynağı olarak kullanılıyor olabilir. düşününce her şey mantıklı geldi.

SENİN YORUMUN?

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Adınızı buraya giriniz.