Bataryası En Uzun Giden Akıllı Telefonlar ve Özellikleri

2238
0

TÜRKİYE TEKNOLOJİ PAZARINDA SATIŞA SUNULAN EN GÜÇLÜ BATARYAYA SAHİP 5 TELEFON:

Sizinde bildiğiniz gibi piyasadaki çoğu akıllı telefonlar gerek donanımsal özellikleri bakımından gerekse bataryasından dolayı şarjı fazla gitmemektedir. Telefon üreticileride bu sorunu farketmiş olmalılar ki şarj konusunda kendine güvenen telefonlar üretmişler. Lafı fazla uzatmadan listenin en sonundaki telefondan başlayalım.

5:SONY XPERIA Z3 COMPACT

images-14.6 inç HD(720p) ekranı ve Snapdragon 801 işlemcisiyle dikkat çeken Z3 Ultra, 2.600mAh bataryaya sahip. Fakat o tasarruflu kullanıyor ki bataryayı 3500-4000mAh gibi cool takılabiliyor. Test şartlarında bekleme süresi ise 10 saat 2 dakika oluyor.

 

 

4:SAMSUNG GALAXY A7(2016):

Qualcomm’unimages-2 Snapdragon 615 işlemcisini kullanan Galaxy A7 alıyor.  3.300mAh batarya donanımıyla da dikkat çekmeyi başarıyor. Kasanın kalınlığı da bu nedendendir. Cihazın test süresi ise 9 saat 57 dakika oluyor. Samsung Galaxy A7 bataryası en uzun giden akıllı telefonlar listemizde 4. sırayı gönül rahatlığıyla alıyor.

 

 

 

3:SONY XPERIA T2 ULTRA:

Bataryaimages-3 konusunda iyi olmasına rağmen kullanıcıları tarafından kamerası konusunda beğenilmemektedir ve bu yüzden satışı konusunda istenilen düzeye çıkmamaktadır .T2 Ultra, 6 inç HD(720p) ekranı ve Snapdragon 400‘nın yanında bir de 3.000mAh‘lik bataryası var.

Cihaz, “3000mAh’in üstündeki cihazlar” listelerinde üyesi olmaya hak kazanırken bekleme süresi ise 10 saat 16 dakika olarak ölçüldü.

2:HUAWEI ASCEND MATE 2 :

Akıllıimages-4 telefon pazarında patlama yaparak hızlı rekorlar elde eden ve kurumsal şirketler ile anlaşmalar yaparak yürümeyi seven Huawei, Ascend Mate 2 ile listemin 2. sırasında yer almayı başardı. Snapdragon 400 işlemcisi ve 6.1 inç HD dev ekranıyla dikkat çeken Mate 2,4.050mAh bataryaya sahip, bataryası  listemin ilk sırasında yer alan telefon kadar olmasada listeme girebildiği için kullanıcılarını yolda bırakmayacak niteliktedir.Ama  büyük bir batarya ile karşımıza çıkan akıllı cihaz, 11 saat 26 dakika full ışık ve hiç kapanmayan ekran ile yaşayabiliyor.

1:LENOVO VİBE P1:

Evetimages-5 listemin sonuna geldik ve piyasada  yeni olan bu telefona kral  diyebiliriz çünkü batarya konusunda diğer rakiplerini sollayıp geçiyor.

5.000mAh bataryalı VIBE P1, 5.5 inç FullHD(1080p) ekrana ve Snapdragon 615 işlemciye sahip.

Android 5.0 Lollipop ile birlikte gelen akıllı telefon modeli 12 saat 46 dakika rahatça yaşayabiliyor ve yalnızca 1.300 TL fiyatına piyasada sahiplerini bekliyor.Konusu değil ama diger özellikleri bakımından orta segment olsada batarya konusundsa rakip tanımayan bir telefon olarak karşımızda.Telefonun diğer özellikleri de geliştirildiğinde emin olun ki üst düzey amiral gemisi telefonlar listesini sallayacaktır.

Siz bataryası en uzun giden akıllı telefonlar listemiz için neler düşünüyorsunuz? Yorum bırakıp beğenmeyi unutmayın!

PAYLAŞ
Yaşım gereğince genç,dinamik,zeki birisiyim.Bursa da oturuyorum,bilişim konularına merak duyuyorum ve ilgileniyorum.Her türlü yoruma ve sizin isteklerinize açığım kardeşlerim,ablalarım,abilerim...

SENİN YORUMUN?

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Adınızı buraya giriniz.