Alt J ve The XX Dinleyenler

1962
0

İlk defa 2013 yılında yurtdışında bir arkadaşım dinlerken buldum bu grupları. İşte dedim sonunda birileri benim müziğimi yaptı. Alıp seni bi yerlere götürüyor sonra geri getiriyor. çoğu zaman ne dediklerini anlamıyorum ama anlamak da istemiyorum zaten.

İki grubunda değişik özellikleri var ama ortak noktası dediğim gibi insanı alıp götürmesi. Her zaman dinleyebilirim. Sonra merak ettim çevremdeki hiç kimse dinlemiyor mu, tanımıyorlar mı bu grupları? Genel olarak türkiyede pek tanınmıyorlar. Belki de tanıyorlar ama isimlerini bilmiyorlardır. Nasıl tanıyorlar o zaman? Şöyle The XX’in intro’sunu pek çok TV kanalı fon müziği olarak kullandı. Kulak aşinalığı vardır belki ama adının ne olduğunu bilmeyebilirler. Alt J de BBC two da ara geçişlerde müzikleri çalıyordu. Belki takip edeniniz varsa.

Bir ara da bir yerde okumuştum tam hatırlamıyorum istanbulda bir caddede herkes bu müzikleri dinliyormuş diye, öyle bir haber aldım ama kesin bir bilgi değil. Yani %90 kesin değil. Hatta Eto da bitmiş olmayabilir.

Ama bilmiyorsanız bu grupları ve bu yazıları okuyorsanız tanışın müziklerle, kaynaşın. Alt J’nin tüm müzikleri. The XX in de eski albümleri özellikle infinty albümü dinlemeye doyamazsınız. İşte size birer örnek dinleyin.

Alt J – Hunger Of The Pine

The XX – Infinity

Daha önce bu grupları dinliyor muydunuz?

PAYLAŞ
Güncel konuları takip etmeyi sever. Teknoloji meraklısı. Androidi yakından takip eder. Web site tasarımı, grafik tasarım ve sanat tasarımı alanında uzman.

SENİN YORUMUN?

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Adınızı buraya giriniz.